Bottas: Manewr Leclerca całkowicie niepotrzebny

Valtteri Bottas nie krył rozczarowania po tym, jak Charles Leclerc swoim manewrem wyprzedzania uszkodził w jego samochodzie przednie skrzydło, co w efekcie zrujnowało wyścig fińskiego kierowcy.

Do wspomnianego zdarzenia doszło już na pierwszym okrążeniu. Podczas walki o drugą pozycję w wyścigu między Lewisem Hamiltonem, a Valtterim Bottasem, Fin wyjechał szeroko w trzecim zakręcie, co otworzyło możliwość zaatakowania go przez Leclerca. Próba ataku przez kierowcę Ferrari powiodła się, jednak Monakijczyk tylnym kołem zahaczył o przednie skrzydło Bottasa i je uszkodził.

„Podczas dojazdu do czwartego zakrętu Charles zaatakował mnie z prawej strony i nagle zjechał gwałtownie na drugą stronę, przy okazji uszkadzając moje przednie skrzydło” - tłumaczył po wyścigu Bottas. „Ten manewr zrujnował mój wyścig. Straciłem przez to sporo czasu i musiałem zjechać na nieplanowany postój, później przebijałem się przez całą stawkę. Tak to wyglądało”.

Kierowca Mercedesa podkreślił, że Leclerc powinien wykazać mniej agresji w swoim ataku i zrobić to bardziej odpowiedzialnie. „Kiedy to się stało [manewr wyprzedzania], myślałem, że byłem skupiony na czymś innym i być może go nie widziałem, to działo się bardzo szybko. Ale kiedy zobaczyłem powtórkę z samochodu Vettela było jasne, że ja jadę prosto, a on [Leclerc] jest po prawej stronie. Tak czy owak byłby przede mną w kolejnym zakręcie. Przemknął obok mnie i nie miałem czasu, aby odpowiednio zareagować. Uwielbiam trudne wyścigi, ale to, co zrobił było niepotrzebne. Miał sporo szczęścia, że nie przebił opony. To nie powinno tak wyglądać.

Źródło: gptoday.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league