Grosjean: Staruszka doczłapała się do Q3

Romain Grosjean w dość obrazowy sposób opisał sposób w jaki samochód w starej specyfikacji dostał się do finałowego segmentu kwalifikacji Formuły na torze Hungaroring.

„Staruszka doczłapała się do Q3” – żartował Grosjean. „Na początku trochę kuśtykała, ale dostała się tam. Szczerze, to był dla niej trudny weekend. Mamy ten sam docisk co w Hockenheim, bo więcej nie mamy, ale to nie wystarczy i jazda była zdradliwa. Q1 było bardzo trudne, Q2 przebiegło nieco lepiej. a w Q3 wyciągnęliśmy maksimum tego co mamy”.

Francuz przyznał, że jest zaniepokojony wyścigiem z powodu zbyt małej ilości docisku: „Jestem zaniepokojony wyścigiem, ponieważ mamy mało docisku, aby utrzymać opony przy życiu przez dłuższy czas. To tor, na którym trudno wyprzedzać, ale zakasam rękawy i zobaczymy, gdzie jutro skończymy”.

Francuz zakwalifikował się na dziewiątym miejscu. Mniej szczęścia miał Kevin Magnussen, który zakwalifikował się na piętnastym miejscu, ale po karze dla Antonio Giovinazziego wystartuje z czternastej pozycji.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league