Verstappen: Próbowałem ustrzec się błędów

Max Verstappen sięgnął na torze Hockenheim po swoje drugie zwycięstwo w tegorocznym sezonie Formuły 1. Holender przeżył chwilę grozy, gdy obrócił się na mokrej nawierzchni toru Hockenheim, lecz po zmianie opon na przejściowe przejął kontrolę nad rywalizacją i prowadził przez 34 z 64 okrążeń.

„Oczywiście wspaniale było wygrać, ale warunki były bardzo trudne” – powiedział kierowca Red Bull Racing. „Podejmowaliśmy właściwe decyzje i cały czas musieliśmy pozostawać w pełnym skupieniu. Zjechaliśmy po opony na suchą nawierzchnię i mieliśmy małą przygodę, wykonałem piruet, co było fajne i bardzo mi się podobało… Próbowałem ustrzec się przed nadmierną ilością błędów. Nauczyłem się tej postawy przez ostatnie lata i byłem bardzo zadowolony z naszego występu”.

Verstappena pochwalił szef zespołu Christian Horner: „Niesamowite. Wygrana w takich warunkach to trochę loteria, ale Max trzymał głowę na karku i spisał się wspaniale. Potrafi wznieść się na wyżyny i gdy tylko znalazł się z przodu, objął zupełną kontrolę”.

Źródło: formula1.com

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze