Hamilton: Zwycięstwo smakuje tak samo, jak to z 2008 roku

Lewis Hamilton przyznał, że dzisiejsze zwycięstwo wywalczone w domowym wyścigu o Grand Prix Wielkiej Brytanii ma dla niego takie samo znaczenie, jak jego pierwsze odniesione na tym torze 11 lat temu.

Brytyjczyk wykorzystał na swoją korzyść samochód bezpieczeństwa spowodowany wypadnięciem z toru Antonio Giovinazziego, zjeżdżając podczas niego na jedyną zmianę opon i wyjeżdżając na tor przed wcześniejszym liderem Valtterim Bottasem. Na późniejszym etapie wyścigu niezagrożenie zmierzał do mety i sięgnął po szósty triumf na Silverstone. Jak podkreślił, ta wygrana jest dla niego tak samo ważna, jak z 2008 roku.

„Dzisiaj miałem jeden z najlepszych dni. Pamiętam moje pierwsze zwycięstwo tutaj w 2008 roku i uczucie, kiedy wyjeżdżałem z zakrętu Brooklands i przekroczyłem linię mety – patrząc na tłumy, było to tak bardzo podobne do tego, co wydarzało się dzisiaj i czułem tylko emocje, szczęście i radość” – powiedział Hamilton.

„Było dokładnie tak samo jak wtedy. Można by pomyśleć, że można się do tego przyzwyczaić, bądź też to odczucie może wyblaknąć, ale czułem się tak samo, jak przy pierwszym zwycięstwie. Jestem zatem bardzo wdzięczny wszystkim, którzy pomogli mi to dzisiaj osiągnąć. Mam ten niesamowity zespół składający się prawie z 2000 osób – wczoraj się z nimi zobaczyliśmy i mieliśmy wręcz imprezę rodzinną. Tak naprawdę nigdy nie będą wiedzieć, jak bardzo jestem wdzięczny, ale bycie częścią tej ekipy, pokonywanie murów oraz rekordów i naciskanie przez każdy weekend jest czymś niesamowitym”.

Po zwycięstwie w Wielkiej Brytanii Hamilton powiększył przewagę w klasyfikacji kierowców do 39. punktów, posiadając 223 oczka.

Źródło: crash.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league