Vettel bierze odpowiedzialność za kolizję z Verstappenem

Sebastian Vettel powiedział, że to on jest winien spowodowania kolizji z Maxem Verstappenem w minionym wyścigu o Grand Prix Wielkiej Brytanii.

Vettel, który w drugiej połowie wyścigu jechał na trzecim miejscu, miał za swoimi plecami zbliżającego się Verstappena i na 37. okrążeniu wyścigu Holender z wykorzystaniem systemu DRS na prostej Hangar wyprzedził kierowcę Ferrari. Ten z kolei próbował odpowiedzieć w zakręcie Club, jednak popełnił on błąd hamowaniu, zblokował swoje opony i wjechał w tył swojego rywala, w wyniku czego obaj wypadli z toru.

Chociaż byli oni w stanie kontynuować jazdę, Vettel musiał zjechać do boksu po nowe skrzydło, jak również otrzymał karę doliczenia 10 sekund i został sklasyfikowany na 16. miejscu, za duetem zespołu Williams. Verstappen z kolei nie doznał większych uszkodzeń i przekroczył linię mety jako piąty kierowca. Vettel przyznał, że to on ponosi winę za spowodowanie kolizji ze zwycięzcą GP Austrii.

„Cóż, to był mój błąd. [Verstappen] wyprzedził mnie przed zakrętem Stowe, lecz wyjechał nieco szeroko, co dało mi szansę na kontratak. Potem wyglądało na to, że [w Club] będzie jechać po prawej stronie i po lewej zrobi się miejsce, na które liczyłem. Ostatecznie tak nie było, jednak w tym momencie było już za późno, ponieważ jechałem zbyt blisko i zderzyłem się” – powiedział Vettel.

Tuż po wyścigu Vettel w parku zamkniętym podszedł do Verstappena i po krótkiej rozmowie przeprosił go za spowodowanie kolizji. „Myślę, że źle ocenił swój punkt hamowania i wjechał we mnie. Już z nim na ten temat rozmawiałem i od razu mnie przeprosił. To powiedziawszy, wynik jest dość rozczarowujący, ale nie możemy tego zmienić” – mówił Verstappen.

Źródło: crash.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league