Vettel: Decyzja sędziów to żart

Sebastian Vettel nie może pogodzić się z decyzją sędziów, która pozbawiła go zwycięstwa na rzecz Lewisa Hamiltona podczas Grand Prix Kanady.

W trakcie okrążenia numer 48, liderujący Vettel stracił kontrolę przed trzecim zakrętem, przez co wypadł z trasy. Podczas powrotu na tor do kierowcy Ferrari zbliżył się Lewis Hamilton, co wywołało potencjalnie niebezpieczną sytuację w oczach sędziów. Kierownictwo wyścigu podjęło decyzję o tym, że Sebastian Vettel swoim manewrem przyblokował kierowcę Mercedesa i nałożyło na czterokrotnego mistrza świata karę pięciu dodatkowych sekund do czasu jego wyścigu. Ostatecznie Niemiec został sklasyfikowany na drugim miejscu.

„To nie sprawia, że nasz sport staje się popularny, kiedy wydaje się takie decyzje, prawda?”. – Powiedział po wyścigu rozgoryczony Vettel. „Ludzie chcą widzieć jak się ścigamy i myślę, że to właśnie było dobre ściganie. Mam nadzieję, że ludzie wrócą [po tym, co zobaczyli], to jest teraz najważniejsze. Oni są powodem, dla którego organizujemy show i tworzymy te niesamowite samochody. Szkoda, że mamy w tym te wszystkie śmieszne decyzje”.

„Nie chodzi teraz o walkę o tytuł. Myślę, że zasłużyliśmy dzisiaj na wygraną. Taka jest nasza [zespołu] opinia i uważam, że ludzi z zewnątrz także. Szczerze mówiąc, to trochę dziwne, nie wiem co jeszcze mogę więcej powiedzieć. Naprawdę podobał mi się ten wyścig, cieszyłem się widząc tłumy kibiców i na każdym okrążeniu widziałem jak mnie wspierają, szczególnie w nawrocie w ostatnim sektorze. To było bardzo intensywne".

„Lewis był nieco szybszy przez cały wyścig, ale byliśmy w stanie utrzymać się na czele. O wszystkim innym powiedziałem już wystarczająco wiele. Trzeba zapytać ludzi, co o tym wszystkim myślą. Ja uważam, że mieliśmy dobre show, a Lewis okazał mi wielki szacunek”.

Sebastian Vettel odniósł się także do buczenia kibiców w stronę Hamiltona, podczas ceremonii dekoracyjnej: „Ludzie nie powinni buczeć na Lewisa. Jedyne na co powinni buczeć, to na decyzje sędziów”

 

Źródło: crash.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league