Vettel: Cieszę się z pole position, ale to tylko połowa wykonanej pracy

Sebastian Vettel powiedział, że jest szczęśliwy z zakończenia złej passy braku pole position, która trwała 17 weekendów wyścigowych, jednak zaznaczył, że główna część zadania czeka na niego podczas zbliżającego się wyścigu.

Ferrari liczyło na znacznie lepszy początek sezonu, jednak po niemal idealnym rozpoczęciu tegorocznej rywalizacji ze strony Mercedesa ekipa z Maranello znowu postarało się dojść do głosu, sięgając po wyczekiwanie pole position w Kanadzie. Tor w Montrealu przez cały weekend zdawał się bardziej sprzyjać włoskiej stajni, jednak Vettel powiedział, że mimo wszystko to wspaniały wynik dla niego oraz zespołu.

„Znasz to uczucie podczas jazdy samochodem, kiedy jest po prostu dobrze? Czujesz przyczepność i idziesz na całość. To było jedno z tych okrążeń. Naprawdę mi się to podobało. Cieszę się wraz z zespołem, ponieważ ostatnie tygodnie były dla nas dosyć trudne. Wiedzieliśmy, że tor będzie nam odpowiadać, ale nadal mamy pracę do wykonania. Podczas kwalifikacji samochód miał coraz lepsze wyczucie, ale nie było łatwo, zwłaszcza z powodu czerwonej flagi” – powiedział Vettel.

Niemiec zaznaczył jednak, że główna część zadania dopiero stoi przed nim.

„Nie byłem pewien, czy to wystarczy, ale wtedy w radio usłyszałem ‘pole position’. To było coś niesamowitego. Mimo wszystko wykonaliśmy tylko połowę pracy, a przed nami długi wyścig. Samochód spisał się dobrze i myślę, że możemy przenieść to również na wyścig. [Mercedes] był bardzo szybki w tempie wyścigowym, ale spróbujemy”.

Vettel w ten sposób sięgnął po piąte pole position w Kanadzie i do rekordzistów tego obiektu – Lewisa Hamiltona i Michaela Schumachera – traci tylko jeden triumf w kwalifikacjach.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league