Robert Kubica ukończył swój pierwszy w karierze wyścig Formuły 1 na ulicznym torze w Baku na 16. miejscu. Po tym jak rozbił swój samochód podczas sobotnich kwalifikacji, zespół skorzystał z okazji do zmiany ustawień zawieszenia, co wiązało się ze startem z alei serwisowej.

Nie był to koniec problemów kierowcy Williamsa, bowiem zespół złamał procedury startu z boksów i umieścił samochód na końcu alei serwisowej o dziewięć minut za wcześnie. W rezultacie Kubica otrzymał karę przejazdu przez boksy, którą odbył przed pierwszym zjazdem na zmianę opon.

„Nigdy nie ścigałem w Baku i chciałbym podziękować mechanikom. Wykonali niesamowitą robotę, składając samochód w całość po moim wczorajszym błędzie” – powiedział Kubica przyznając, że prawie uderzył w ścianę na pierwszym okrążeniu wyścigu. „Zdecydowaliśmy się startować z alei serwisowej i bardzo szybko okazało się, że muszę uważać przy hamowaniu. Nie było łatwo, ale priorytetem było dowieźć samochód do mety i mi się to udało. Jeszcze raz dziękuję mechanikom, ponieważ osiągnęli coś niesamowitego, składając samochód na wyścig”.

Starszy inżynier wyścigowy Dave Robson dodał: „Mechanicy wykonali znakomitą robotę, odbudowując samochód Roberta przed wyścigiem. Poza koniecznymi naprawami, zdecydowaliśmy się na zmianę ustawień. Oznaczało to start z boksów, ale pomogło Robertowi osiągnąć dobre i regularne tempo wyścigowe, zwłaszcza na bardziej miękkiej mieszance. Przepraszamy za przewinienie, które doprowadziło do jego kary”.

Źródło: williamsf1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race