Horner: Gasly dokonał postępu w Chinach

Szef Red Bull Racing Christian Horner powiedział, że Pierre Gasly odnotował znaczący postęp pod względem tempa podczas minionej rundy Formuły 1 w Szanghaju.

Po zaskakującym odejściu Daniela Ricciardo do Renault, Red Bull zdecydował się zastąpić go Pierrem Gaslym, który w barwach Toro Rosso zaprezentował się z dobrej strony. Początek współpracy z ekipą z Milton Keynes okazała się być jednak trudniejsza dla Francuza, wykazując znaczny deficyt czasowy względem zespołowego kolegi Maxa Verstappena. W Chinach Gasly po raz pierwszy wywalczył awans do Q3 w barwach Red Bulla, kwalifikując się na szóstym miejscu i na tej też pozycji dojeżdżając do mety, jak również wywalczył dodatkowy punkt za najszybsze okrążenie w wyścigu.

„Myślę, że w ten weekend [Pierre] zrobił krok naprzód, lecz jednocześnie uważam, że w tej chwili jeszcze nie czuje się całkowicie komfortowo w samochodzie. Nie chodzi tu o fizyczne dopasowanie, jednak jest on w trakcie doskonalenia swojego stylu, aby wyciągnąć maksimum z samochodu i w tym dokonuje postępu. Jest to dla niego wyzwanie, ale widać progres, a uzyskanie najszybszego okrążenia wyścigu da mu pewność siebie” – powiedział Horner.

Szef Red Bulla podkreślił dobry występ Verstappena, który wywalczył w Chinach czwarte miejsce, rozdzielając na mecie duet kierowców Ferrari, dodając, że jego zespół ogólnie prezentował się lepiej niż w Bahrajnie.

„Zrobiliśmy krok naprzód od Bahrajnu i w miniony weekend byliśmy bardziej konkurencyjni. Mieliśmy bardzo dobre tempo, szczególnie w pierwszym i drugim sektorze. Mamy nieco pracy do wykonania w odniesieniu do trzeciego sektora, ale są zaplanowane poprawki, które pomogą w tym obszarze. Od tej strony to był pozytywny weekend”.

Źródło: formula1.com

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze