Brawn: Nie powtórzy się sytuacja z sezonu 1992

Dyrektor sportowy Formuły 1 Ross Brawn, nie wierzy w analogiczną sytuację z sezonu 1992, kiedy to zespół Williams dominował na przestrzeni całego roku.

Obecnie trzy pierwsze wyścigu sezonu 2019 F1 zakończyły się trzema dubletami zespołu Mercedesa. Sytuacja jest podobna do tej z roku 1992, kiedy Williams zostawił konkurencję daleko w tyle, bezproblemowo wygrywając klasyfikację konstruktorów i kierowców.

Taki scenariusz byłby ciosem dla Liberty Media, będącej właścicielem Formuły 1, które stawia na budowanie marki F1 poprzez rywalizację zespołów do ostatniego wyścigu sezonu. Koncepcja, w której Mercedes szybko zapewniłby sobie zwycięstwa w klasyfikacji konstruktorów i kierowców, na pewno pogorszyłaby odbiór Formuły 1 wśród kibiców. Jak przekonuje Dyrektor sportowy F1 Ross Brawn, sytuacja z początku lat dziewięćdziesiątych była zupełnie inna w porównaniu do obecnej: „Pomimo statystyk, które zostały podważone przez Mercedesa, nie wierzę, że rok 2019 będzie podążał za tym samym scenariuszem, co sezon 1992 ”- powiedział Brawn.

„Trzy kolejne dublety Lewisa Hamiltona i Valtteriego Bottasa z pewnością należą do zespołu, który w tej chwili działa perfekcyjnie, z najwyższej klasy pakietem technicznym. Ale słuszne jest również twierdzenie, że są [Mercedes] w obliczu silniejszej pozycji niż Williams w sezonie 1992”.

Brytyjczyk Nigel Mansell wygrał pierwsze pięć wyścigów w roku 1992 w drodze po swój mistrzowski tytułu, a seria dubletów Williamsa została przerwana podczas czwartego wyścigu w Hiszpanii, kiedy Michael Schumacher zajął drugie miejsce dla Benetton, a Jean Alesi w Ferrari dojechał na trzecim miejscu.

 Źródło: reuters.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze