Debiutujący w zespole Ferrari Charles Leclerc zdobył swoje pierwsze pole position podczas kwalifikacji do Grand Prix Bahrajnu. 21-latek jest pierwszym Monakijczykiem, który wystartuje z pierwszego miejsca do wyścigu i drugim najmłodszym zdobywcą PP po Sebastianie Vettelu.

„Dziękuję za ten samochód. To dobry początek, ale punkty zdobędziemy w wyścigu. Jutro to dokończę” – mówił przez radio do swojego zespołu Leclerc, który skończył dzisiaj 21 lat, 5 miesięcy i 14 dni. Jego zespołowy partner i jednocześnie najmłodszy zdobywca PP miał podczas swojego sukcesu 21 lat, 2 miesiące i 11 dni, ale dziś Vettel musiał zadowolić się drugim miejscem.

„Jestem niesamowicie szczęśliwy. W Australii pozwoliłem sobie na kilka błędów podczas trzeciej części kwalifikacji i to bardzo zdenerwowało mnie w Melborune. Nie chciałem drugi raz zawieść. Dzisiaj wszystko poszło świetnie. Samochód prowadził się dobrze już od pierwszego okrążenia. Ale nie mogłem być pewny [PP], bo wszyscy wiemy jak doskonałym kierowcą jest Sebastian. Cały czas się od niego uczę i jestem pewien, że będę robił to nadal. Bardzo się cieszę, że byłem tutaj z przodu. Dzisiaj przeanalizuję jeszcze raz kwalifikacje i pójdę spać, żeby przygotować się jak najlepiej do jutrzejszego wyścigu” – powiedział po swoich najlepszych kwalifikacjach Leclerc.

Źródło: speedweek.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race