Szef Alfy Romeo Frédéric Vasseur powiedział, że jego zespół stoi przed wielką szansą na osiągnięcie sukcesu w tegorocznych mistrzostwach Formuły 1.

Sauber, który został przemianowany na Alfę Romeo przed startem tego sezonu, dokonał widocznych postępów w ostatnim czasie. Najpierw ekipa zaliczyła kilka świetnych wyścigów w ubiegłym roku, a na nowe mistrzostwa przygotowała innowacyjny samochód, który pokazał już dobre tempo podczas przedsezonowych testów.

Z powodu odejścia Charlesa Leclerca do Ferrari oraz Marcusa Ericssona do serii IndyCar, w barwach Alfy Romeo będzie jeździć dwóch nowych kierowców: Kimi Räikkönen, który w ekipie z Hinwil jeździł na początku swojej kariery w Formule 1, a także Antonio Giovinazzi, który zadebiutował w F1 na początku 2017 roku, kiedy to zastąpił kontuzjowanego Pascala Wehrleina.

„Nasz przyjazd do Melbourne symbolizuje początek kolejnej wielkiej szansy dla naszego zespołu po osiągnięciu fantastycznego postępu oraz pokazaniu potencjału w ostatnim roku. Chcemy zaliczyć pozytywny początek sezonu 2019. Mamy świetny skład kierowców oraz silne wsparcie ze strony wszystkich działów – zarówno w fabryce, jak i na torze. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, w jakiej pozycji będziemy się początkowo znajdować i zamierzamy mocno naciskać, aby kontynuować postęp w nadchodzących miesiącach” – powiedział Vasseur.

Räikkönen, który zamienił się fotelami wyścigowymi z Leclerkiem, stwierdził, że bardzo ciężko jest przewidzieć układ sił w stawce przed startem sezonu.

„Zawsze jest niepewność, kiedy udajemy się na pierwszy wyścig sezonu – można nazwać to wręcz tajemnicą. Wszystko jest możliwe. W środku stawki jest bardzo ciasno i nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jaka jest w tej chwili nasza pozycja” – mówił Fin.

Źródło: crash.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race