Räikkönen: Samochód Alfy Romeo prowadził się dobrze

Kimi Räikkönen po swojej pierwszej próbie za kierownicą najnowszego samochodu Alfy Romeo powiedział, że auto wywarło na nim pozytywne pierwsze wrażenie.

14 lutego Alfa Romeo zorganizował dzień filmowy z wykorzystaniem swojej najnowszej konstrukcji oraz jednorazowego specjalnego malowania poświęconemu Walentynkom. Za kierownicą samochodu znalazł się wówczas Räikkönen, który przejechał 33 okrążenia toru Fiorano, mieszcząc się pod względem dystansu w limicie 100 km, jaki może pokonać zespół podczas tego typu jazd. Fin stwierdził, że sesja była udana, a odczucie z prowadzenia auta było dobre.

„Zaliczyliśmy dobrą sesję na torze. Samochód dobrze się prowadził i pierwsze wrażenie z jazdy tym autem, którym będziemy startować w tym sezonie, było pozytywne. Zamierzamy popracować nad kilkoma ostatnimi szczegółami i udamy się do Barcelony na dwa tygodnie testów. Nie mogę doczekać się, aby lepiej poznać samochód” – powiedział Räikkönen.

Dni filmowe są idealną okazją dla zespołów na przeprowadzenie sprawdzenia najważniejszych układów w samochodzie, aby ewentualnie naprawić usterki, które mogą ograniczyć jazdy podczas oficjalnych testów.

Szef Alfy Romeo Frédéric Vasseur dodał z kolei, że jego zespół na pełnych obrotach przygotowuje się do startu sezonu, licząc na udane tegoroczne mistrzostwa.

„Cała stajnia bez wytchnienia pracuje nad tym, aby rozpocząć sezon z możliwie najlepszymi fundamentami. Załoga oraz kierowcy są zmotywowani i nie możemy doczekać się początku mistrzostw oraz uzyskania dobrych wyników” – mówił Vasseur.

Tegoroczny samochód Alfy Romeo zostanie oficjalnie zaprezentowany w poniedziałkowy poranek w Barcelonie, tuż przed rozpoczęciem pierwszej tury przedsezonowych testów Formuły 1.

Źródło: formula1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze