Pierre Gasly uważa, że jego zespołowy kolega z Red Bull Racing Max Verstappen będzie dla niego perfekcyjnym punktem odniesienia podczas swojego pierwszego sezonu spędzonego w austriackiej ekipie.

Gasly zadebiutował w Formule 1 na początku ubiegłego roku, przechodząc do serii jako mistrz GP2. Francuz spędził cały sezon w barwach Toro Rosso, a po ogłoszeniu odejścia Daniela Ricciardo do Renault potwierdzono, że od nadchodzących zmagań zastąpi on Australijczyka w Red Bullu. Gasly stwierdził, że jest świadomy poziomu reprezentowanego przez jego nowego kolegę z zespołu i wierzy, że będzie mógł wiele się nauczyć od Holendra.

„Myślę, że co prawda trudno jest porównać Maxa do Lewisa [Hamiltona] i Sebastiana [Vettela], ale w tej chwili jest on jednym z najbardziej utalentowanych kierowców w padoku. Dla mnie jest to idealna sytuacja, że posiadam taki punkt odniesienia, jak on. Jestem pewien, że dalsza nauka w Formule 1 oraz osiągnięcie lepszych wyników będą przydatne, zaś posiadanie szybkiego zespołowego kolegi jest czymś dobrym, ponieważ w ten sposób można uzyskać maksimum swoich możliwości” – powiedział Gasly w rozmowie z Motorsport.com.

Kierowca Red Bulla dodał również, że jego umiejętność szybkiej jazdy w kwalifikacjach pozwoli mu na łatwiejsze wykonanie pracy w wyścigach.

„Jestem obiektywny i wiem, kiedy robię coś dobrze, a kiedy źle. Zawsze staram się wtedy wyciągać odpowiednie wnioski. Często zastanawiam się, co mogę zrobić, aby poprawić się jako kierowcą, by lepiej wykorzystać dostępny pakiet. Potem z kolei, kiedy moim zdaniem mam dobrą prędkość, jestem w stanie wykorzystać to na pojedynczym okrążeniu, co jest ważne podczas kwalifikacji. Wszyscy wiemy, że jeśli masz dobrą pozycję startową, wyścig staje się łatwiejszy i to jest jedna z moich mocnych stron, którą postaram się wykorzystać w Red Bullu, jeśli będziemy dobrzy na jednym kółku”.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race