Były kierowca Formuły 1 Mark Webber, uważa, że Charles Leclerc będzie godnym przeciwnikiem dla Sebastiana Vettela, co powinno mu pomóc w osiągnięciu lepszych rezultatów w sezonie 2019. Webber podkreśla jednak, że kierowca pochodzący z Monako będzie równym przeciwnikiem dla niemieckiego kierowcy szczególnie podczas sesji kwalifikacyjnych.

Odświeżony skład kierowców Ferrari przyciąga szczególną uwagę ze względu na połączenie młodego, utalentowanego kierowcy z dużo bardziej doświadczonym i utytułowanym konkurentem. Webber sugeruje, że przyjście Leclerca do Ferrari będzie dodatkowym bodźcem dla Vettela w walce o tytuł mistrzowski. „Ferrari musiało zmienić coś po doświadczeniach z sezonu 2018. Byli pod ogromną presją, a teraz nadarza się nowa okazja dla Sebastiana Vettela” – powiedział Webber.

Australijski kierowca, w przeszłości jeżdżący w jednym zespole z Vettelem w barwach Red Bulla, wskazuje, że Leclerc będzie szczególnie groźny podczas sesji kwalifikacyjnych: „Leclerc ma sporą szansę [na sukces], ale najpierw musi zdobyć doświadczenie w topowym zespole. Sądzę, że będzie przyprawiał Seba o ból głowy szczególnie w kwalifikacjach, jednak myślę, że Sebastian będzie na to przygotowany”.

„W zeszłym roku Räikkönen był czasami bardzo konkurencyjny, jednak pod koniec swojej kariery masz mniejszy potencjał niż głodny sukcesu młody człowiek. Naprawdę lubię Leclerca, to będzie dobre dla sportu, jest inteligentny, można powiedzieć nawet, że jest elegancki. To prawdziwy wojownik”.

Źródło: autosprint

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race