Dwukrotny mistrz świata Formuły 1 Fernando Alonso, twierdzi, że w najbliższym czasie zespół Mercedesa zostanie pokonany.

Mercedes od czasu wprowadzenia do Formuły 1 jednostek hybrydowych V6 w 2014 roku, zwyciężał we wszystkich klasyfikacjach generalnych do tej pory. W wywiadzie dla Corriere della Sera, hiszpański kierowca powiedział: „Jestem ciekaw, kiedy dominacja Mercedesa się skończy, czuję jednak, że ten moment się zbliża”.

W tym samym wywiadzie Alonso odniósł się do kilku rzeczy, jakie będzie szczególnie śledził w nowym sezonie F1: „Będę bacznie obserwował Kubicę, jego historia jest niezwykła. Kilka miesięcy temu wydawało się, że Robert stracił wszelką możliwość na powrót [do F1]. On nie ma nic do stracenia i nie przegapi żadnej okazji”.

Oprócz Roberta Kubicy, Alonso będzie przyglądał się nowemu kierowcy Ferrari: „Będę obserwował także Leclerca w Ferrari. Jest młody, inteligentny i bardzo utalentowany”.

Fernando Alonso zrezygnował ze startów Formule 1 po 17 latach, aby spełnić swoją marzenie o zostaniu drugim zawodnikiem w historii sportów motorowych, wygrywającym tzw. „potrójną koronę sportów motorowych", w skład, której wchodzi wygranie Grand Prix Monako, 24 Hours of Le Mans i Indianapolis 500. Alonso podkreślił, że drzwi do F1 nie są jednak zamknięte na stałe i w przyszłości może wrócić do ścigania się w tej serii: „Powiedziałem hasta luego [do zobaczenia]. Teraz mam nowe wyzwania i odpowiednie narzędzia do odniesienia sukcesu, podczas gdy w F1 nie było możliwości, aby zrobić to samo. Nie mam planów na rok 2020. Oczywiście wygrana trzeciego tytułu byłaby wspaniała”- zakończył Alonso.

Źródło: www.crash.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race