George Russell uważa, że zajęcie fotela wyścigowego przez Lando Norrisa w McLarenie, pomogło mu w wywarciu presji na ekipę Williamsa, aby zespół z Grove podpisał z nim kontrakt na stary w Formule 1 w sezonie 2019.

Decyzja McLarena o zakontraktowaniu Lando Norrisa zapadła krótko po Grand Prix Włoch: „Ogłoszenie Lando, na wczesnym etapie [sezonu 2018] pomogło przekonać Williamsa do mojej jazdy" – tłumaczy Russell. „ Jeśli wyprzedziłem go w mistrzostwach [Formuły 2], a McLaren wierzył, że [Norris] jest godny miejsca w Formule 1, to to był dla mnie dobry znak i prawdopodobnie zwiększyło presję na Williamsa”.

Droga Russella do Formuły 1 wcale nie była łatwa ze względu na problemy, jakie napotykał podczas weekendów wyścigowych. W zeszłym sezonie Formuły 2, Russell miał zły start do wyścigu w Bahrajnie ze względu na problemy ze sprzęgłem. Podczas kolejnej rundy w Baku, Russell został wypchnięty z toru przez Nycka de Vriesa. Usterka silnika w Monako nie pozwoliła brytyjskiemu kierowcy pokazać jego pełnego potencjału, a na torach Hungaroring i Paul Ricard miał ponownie problemy ze sprzęgłem oraz z czujnikami przepustnicy.

Russell, stwierdził, że ludzie, którzy są odpowiedzialni za prowadzenie jego kariery zawodowej, pomogli mu w tych trudnych momentach: „Kiedy rozmawiałem z Mercedesem i Toto Wolffem to oni rozumieli, co się dzieje i widzieli prawdziwy potencjał. Nie tylko patrzyli na ogólne wyniki i punkty, które straciliśmy”.

„To było odświeżające dla mojego umysłu, tak długo jak byli szczęśliwi, byli tymi facetami, którzy mieli wpływ na moją karierę. Nauczyłem się rozpoznawać ludzi, których potrzebuje. Ludzie, których potrzebowałem w tamtym momencie to ART i Mercedes, a teraz są to Williams i Mercedes. Nie ma znaczenia to, co myślą inni. Tak długo jak uważają [Williams i Mercedes], że wykonuję dobrą robotę, to to ma dla mnie największe znaczenie”.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race