Szef Mercedesa Toto Wolff stwierdził, że spodziewa się wyrównanego pojedynku w nadchodzącym sezonie z zespołem Ferrari.

W ubiegłym roku przez pierwszą połowę sezonu Ferrari prezentowało wyrównane, a momentami nawet lepsze tempo niż Mercedes, który dominował od początku ery hybrydowej. Sytuacja odwróciła się w drugiej części ubiegłorocznej rywalizacji, kiedy błędy włoskiej stajni oraz konsekwentność Srebrnych Strzał sprawiła, że niemiecka ekipa ponownie była w stanie obronić dwa tytuły. Wolff uważa jednak, że Ferrari powróci do gry w tym roku.

„Ferrari w ostatnich latach znacząco poprawiło swoją dyspozycję i uważam, że poziomy osiągów w obu zespołach były bardzo do siebie zbliżone. Ostatecznie udało nam się wywalczyć niewielką przewagę, ale stali się oni potężnym konkurentem” – powiedział Wolff.

Austriak oczekuje również postępu ze strony Red Bulla, który od tego sezonu będzie napędzany jednostkami napędowymi Hondy po zakończeniu wieloletniej współpracy z Renault.

„Red Bull i Honda mogą być kolejnym zespołem, który włączy się do rywalizacji, jednak dzięki nowym przepisom inna ekipa również może stać się konkurencyjna”.

Na dalszą poprawę i zbliżenie się do czołowej trójki zespołów liczy przede wszystkim Renault. Szef tego zespołu Cyril Abiteboul zapowiedział jednak, że jego stajnia nie jest jeszcze w stanie precyzyjnie określić swoich celów na ten rok.

„Ogłosimy swoje cele na początku sezonu, ale oczekujemy, że nadal będziemy kontynuować poprawę”.

Zdaniem Abiteboula, sporą częścią działań zmierzających do uzyskania lepszych wyników jest przede wszystkim pozyskanie Daniela Ricciardo z Red Bulla.

„Oczekujemy, że Daniel odegra kluczową rolę w ukończeniu budowy tego zespołu, podobnie jak odegrał kluczową rolę w Red Bullu zarówno na torze, jak i poza nim. Uważamy również, że potrzebujemy kogoś, kto wcieli te zmiany w życie” – podkreślił Francuz.

Źródło: onestopstrategy.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race