Czterokrotny mistrz świata Formuły 1 Alain Prost uważa, że przejście Daniela Ricciardo do Renault pozwoli zespołowi wejść na nowy poziom.

Prost, który pełni rolę doradcy we francuskiej ekipie, jest zdania, że Australijczyk, który w barwach Red Bulla odniósł 7 zwycięstw, wniesie sporą dawkę wiedzy oraz doświadczenia, co pozwoli zespołowi przeskoczyć na nowy poziom i spróbować zmniejszyć różnicę do najlepszych zespołów.

„Przede wszystkim muszę przyznać, że jesteśmy zadowoleni z kierowców, których mieliśmy w sezonie 2018. Cieszymy się z tego, co zrobił Carlos [Sainz Jr]. Daniel co prawda nie wniesie dodatkowej motywacji, bo tego nie potrzebujemy, ale będzie bardzo pomocny w tym, aby zespół był jeszcze lepszy. Da nam nieco informacji i sprawi, że ekipa wejdzie na nowy poziom” – powiedział Prost w rozmowie z Motorsport.com.

Francuz podkreślił również, że Renault nie wykorzystało kilka okazji, które nadarzyły się w minionym sezonie, jednak uważa, że zespół dokona postępu w kolejnej odsłonie mistrzostw, zwłaszcza w obszarze jednostki napędowej.

„Tak naprawdę patrząc na wszystkie zespoły można stwierdzić, że każdy z nich miał wzloty i upadki. Może w okresie letnim z różnych powodów nie byliśmy tam, gdzie chcieliśmy być, jednak powróciliśmy. Od strony silnika sprawy lepiej się układały, zaś od strony podwozia było kilka okazji, których nie wykorzystaliśmy”.

„Chcieliśmy jednak być czwartą siłą, lub najlepszym zespołem spoza najlepszej trójki, do której też pragnęliśmy się zbliżyć. Trudno jest jednak to osiągnąć, ponieważ podjęliśmy decyzję, aby w możliwie najlepszy sposób przygotować się do następnego sezonu i nie rozwijać się zbyt mocno, zwłaszcza po stronie silnika. Podsumowując, do tej pory zrobiliśmy dokładnie to, co chcieliśmy. Teraz kolejnym krokiem w przyszłym sezonie będzie zbliżenie się do czołówki”.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race