Szef teamu Mercedesa Toto Wolff powiedział, że według niego Michael Schumacher jest „ojcem sukcesów” jego zespołu w Formule 1.

Schumacher powrócił do F1 po trzyletniej przerwie dołączając do projektu Mercedesa w 2010 roku. W jego trzyletniej przygodzie z zespołem zdobył tylko jedno podium, jednak Wolff jest zdania, że wkład Schumachera był odczuwalny podczas kolejnych wyścigów Mercedesa w Formule 1.

„Michael jest jednym z ojców sukcesu, jaki osiągnęliśmy w ciągu ostatnich pięciu lat” – powiedział Wolff. „Nie ma drugiego takiego kierowcy jak on, a jego ogromne doświadczenie przyczyniło się w znacznym stopniu do rozwoju naszego zespołu. Odegrał kluczową rolę, gdy ponownie dołączyliśmy do F1 i był jednym z ludzi, którzy zbudowali fundamenty pod nasz przyszły sukces. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za wszystko, co dla nas zrobił”.

Wolff, który przejął kierownictwo zespołu Mercedesa w sezonie 2013 zaraz po tym, jak Schumachera zastąpił Lewis Hamilton, wspominał pierwsze spotkanie z niemiecką legendą podczas lotu samolotem. Opowiedział, w jaki sposób Schumacher rzucił mu wyzwanie gry w backgammon: „całkowicie zmiażdżył mnie w pierwszych dwóch rundach, ponieważ byłem tak nim zafascynowany, graliśmy i rozmawialiśmy przez cały lot. To była dobra i szczera rozmowa, a kiedy wylądowaliśmy, wydawało się, że znam go znacznie dłużej niż faktycznie tak było”.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race