Drugi kierowca klasyfikacji generalnej Formuły 1 Sebastian Vettel uważa, że kluczowe dla udanej walki o tytuły w sezonie 2019 będzie stworzenie przez Ferrari szybszego niż do tej pory samochodu, umniejszając znaczenie popełnianych błędów.

Niemiec zaliczył dobry początek sezonu i z powodzeniem rywalizował z Lewisem Hamiltonem, lecz później popełnił serię błędów, wliczając w to zaprzepaszczone zwycięstwo w Grand Prix Niemiec, kiedy to wypadł z toru prowadząc w wyścigu. Zapytany o to, czy zmarnowane okazje były największym problemem zespołu, kierowca Ferrari zwrócił uwagę na inne zagadnienie.

„Myślę, że potrzebujemy mocniejszego pakietu” – powiedział Vettel. „Z pewnością mieliśmy w tym roku mocne wyścigi, ale momentami nie byliśmy wystarczająco mocni i szybcy, a w mojej opinii to właśnie szybkość decyduje o wynikach, a tej nam nieco brakowało. Pracujemy bardzo ciężko i wszyscy są zmotywowani, aby wykonać ten ostatni krok”.

„Wiemy, co chcemy osiągnąć. Przed nami wiele pracy i wyciągnęliśmy z tego sezonu wiele lekcji. Mamy za sobą 21 wyścigów i podsumowując, nie byliśmy wystarczająco mocni, aby rywalizować do ostatniego okrążenia ostatniego wyścigu, zatem musimy spojrzeć w lustro. Myślę, że mamy ludzi, zasoby i wszystko co potrzebne, aby zbudować mocniejszy samochód i stać się silniejszym zespołem”.

Źródło: racer.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race