Kubica: Zmiany regulaminowe przyszły w doskonałym momencie

Robert Kubica uważa, że zmiany w regulaminie technicznym, które wejdą w życie wraz z sezonem 2019 Formuły 1 idealnie zgrały się z jego powrotem.

Polak, który będzie się ścigał z ekipie Williamsa razem z mistrzem serii Formuły 2 Georgem Russellem, nie boi się zmian: „Mam spore doświadczenie w ściganiu, więc wiem czego potrzeba do bycia czołowym kierowcą – nie boję się tego. Wiem, że wymaga to dużo pracy i poświęcenia i jestem na to przygotowany”.

„W sezonie 2019 wszyscy zaczynamy od zera, zatem fakt, że nie było mnie przez osiem lat, w ogóle mnie nie zraża. Nie mogę się doczekać – wiem co trzeba robić i co muszę zrobić. Jeżeli wykonam swoją pracę dobrze, jestem przekonany, że wszyscy będą zadowoleni”.

Kierowca Williamsa przyznał, że rola zawodnika rezerwowego w sezonie 2018 pozwoliła mu na naukę i większe zrozumienie tego, co obecnie dzieje się w Formule 1: „Oczywiście wraz ze zdobywaniem doświadczenia przychodzi większa pewność siebie. Częściowo byłem gotowy w styczniu 2018, ale ten rok dał mi więcej czasu na naukę. To prawda, że prowadzenie samochodu podczas testów jest pomocne, ale nie można dowiedzieć się tak wszystkiego”.

„Na początku wciąż będę musiał odkryć wiele rzeczy, na temat samochodów, opon, czy procedur, podobnie jak wszyscy kierowcy. Myślę, że to perfekcyjny moment dla mnie i dlatego zdecydowałem się na to. Czuję się gotowy. Trzeba być realistą i wiemy, że nie będzie łatwo. To dla mnie wyzwanie wrócić do Formuły 1 i będzie to jeszcze większe wyzwanie, zwłaszcza ze sportowego punktu widzenia, aby upewnić się, że daję to, czego sam od siebie oczekuję, ale nie boję się tego. Jestem gotowy i podekscytowany, a to daje mi dodatkową motywację i poświęcenie do tego, co zrobiłem w tym roku”.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league