Ecclestone chciał kupić Silverstone

Były szef Formuły 1 Bernie Ecclestone zdradził, że chciał złożyć ofertę zakupu brytyjskiego toru Silverstone, lecz za każdym razem spotkał się z odmową, bowiem właściciele nie mają zamiaru sprzedaży obiektu.

„W Silverstone musi im dobrze iść” – powiedział Ecclestone. „Zapytałem ich, czy chcieliby sprzedać obiekt, bo ja bym go kupił, ale nie byli zainteresowani. Skoro nie chcą sprzedawać, to muszą być w dobrej sytuacji, nie są zdesperowani”.

Silverstone wypowiedziało w tym roku umowę na organizację Grand Prix Formuły 1 i nadal nie osiągnęło nowego porozumienia z Liberty Media: „Dobrze byłoby mieć [brytyjski wyścig w kalendarzu]. Mogli się dogadać, ale moim zdaniem muszą znaleźć jakiś sposób na podział strat czy zysków”.

Ecclestone wypowiedział się również na temat propozycji zorganizowania wyścigu na ulicach Londynu: „Planowaliśmy to jakieś osiem-dziesięć lat temu. To zbyt skomplikowane i jest zbyt wiele ograniczeń. Wszystkie plany były przygotowane i musiałem przekonać władze do zebrania pieniędzy na organizację. Dwie osoby zdobyły trzy miliony funtów – to pewnie by starczyło jedynie na wodę mineralną na wszystkie setki spotkań, jakie musielibyśmy odbyć, więc porzuciliśmy pomysł”.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league