Szef Mercedesa Toto Wolff uważa, że zmiana przepisów na przyszły sezon Formuły 1 jest okazją dla każdej z ekip na wyprzedzenie swoich rywali.

Od początku hybrydowej ery, która została zapoczątkowana w 2014 roku, na czele nieustanie pozostaje Mercedes, który zgarnął do tej pory wszystkie tytuły wśród kierowców i konstruktorów. Wolff stwierdził jednak, że nadchodzące zmiany przepisów technicznych mogą doprowadzić do roszady w stawce.

„Sytuacja jest podobna do 2009 roku, kiedy zespół Brawn GP wymyślił podwójny dyfuzor. Myślę, że mogłyby znaleźć się ekipy, które znajdą luki [w nowych przepisach] niedostrzeżone przez innych, co może zmienić obraz rywalizacji. Z tego powodu traktujemy wszystkich bardzo poważnie – bez względu na to, czy to Ferrari, które ukończyło sezon na drugim miejscu, czy to Williams, który był dziesiąty. Każdy z nich może mieć samochód, który będzie lepszy od naszego” – powiedział Wolff przed ceremonią rozdania trofeów FIA w Petersburgu.

Wprowadzone modyfikacje w przepisach na sezon 2019 dotyczą przede wszystkim aerodynamiki, które mają ułatwić kierowcom jazdę za innym samochodem, a w efekcie stworzyć lepsze okazje do ataku. Z kolei w 2021 roku zostaną wprowadzone zupełnie nowe przepisy techniczne, które radykalnie zmienią wygląd pojazdów.

Źródło: reuters.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race