Czekający na swój debiut w Formule 1 George Russell zapewnił, że jego głównym celem jest współpraca z zespołowym kolegą Robertem Kubicą na rzecz poprawy konkurencyjności zespołu Williams, a nie pokonanie bardziej doświadczonego kolegi z ekipy.

Mistrz Formuły 2 będzie się ścigać u boku Polaka, który powróci do startów w F1 po ośmiu latach przerwy.

„Myślę, że nasze cele na przyszły rok są bardzo oczywiste” – powiedział Russell. „Chodzi o to, by Williams znów walczył o punktowane pozycje i znajdował się na czele grupy środka stawki. Chcemy, by o nas mówiono ze względu na dobre rezultaty. Pokonanie zespołowego kolegi w walce o przedostatnią pozycję nie przyniesie nikomu radości czy satysfakcji. Najpierw musimy wspólnie z Robertem ciężko pracować, aby zespół wrócił na należne mu miejsce, a dopiero potem myśleć o [indywidualnych wynikach]”.

„Jestem bardzo podekscytowany ściganiem się u boku Roberta. Myślę, że nie ma wątpliwości co do swojego talentu – jest bardzo zmotywowany i ma dużą wiedzę na temat samochodu od strony technicznej. Nie jest tajemnicą, że 2018 rok był trudny dla Williamsa, ale myślę że dzięki jego wiedzy oraz mojemu doświadczeniu wyniesionemu z Mercedesa, możemy wiele wnieść do zespołu”.

Źródło: racer.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race