Nico Hülkenberg powiedział, że będzie musiał pokazać się z bardzo mocnej strony, aby spróbować pokonać Daniela Ricciardo w Renault w przyszłym sezonie.

Latem tego roku Ricciardo ogłosił niespodziewane przejście do Renault, gdzie stanie się partnerem zespołowym Hülkenberga. Niemiec jest podekscytowany możliwością rywalizacji ze swoim przyszłym kolegą z ekipy, jednak zdaje sobie sprawę, że będzie musiał wznieść się na wyżyny swoich możliwości, aby pokonać byłego kierowcę Red Bull Racing.

„Nie boję się nikogo. Prawdopodobnie będzie trudno i będę musiał znaleźć w sobie coś dodatkowego, ale zobaczymy, co się stanie” – powiedział Hülkenberg.

Kierowca Renault w minionym sezonie pokonał dotychczasowego zespołowego kolegę Carlosa Sainza Jr zarówno w kwalifikacjach, jak i pod względem liczby zdobytych punktów w wyścigach. Chociaż jest on zadowolony z poprzednich mistrzostw, przyznał on, że teraz skupia się przede wszystkim na postępie jego ekipy.

„Myślę, że zwracanie uwagi na mniejsze ekipy oraz walki wewnątrz zespołów zawsze jest ważne. Ludzie wewnątrz stajni wiedzą lepiej o tym, co tak naprawdę się dzieje. Tak czy inaczej sytuacja jest dobra, a ja jestem szczęśliwy – teraz ważne jest to, aby nastąpił rozwój zespołu oraz samochodu”.

Hülkenberg pochwalił również odchodzącego do McLarena Sainza Jr, który przyczynił się do tegorocznego rozwoju Renault.

„Nie powiedziałbym, że spodziewałem się po nim więcej – myślę, że to świetny, konkurencyjny i bardzo szybki kierowca. Był on bardzo pomocny i dobry dla Renault oraz naszego rozwoju. Uważam również, że pracowaliśmy naprawdę dobrze i wspólnie dla dobra ekipy”.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race