Lewis Hamilton powiedział, że chce zostać najlepszym kierowcą w historii Formuły 1, wierząc jednocześnie, że jeszcze nie osiągnął maksimum swoich możliwości.

Kierowca Mercedesa w tym roku sięgnął po piąte mistrzostwo, zaś do wyrównania rekordu Michaela Schumachera brakuje mu dwóch tytułów. Oprócz tego Brytyjczyk ma obecnie na koncie 73 zwycięstwa, czyli o 18 mniej niż Schumacher.

„Czuję, że nadal nie jestem w swojej najlepszej formie. Wciąż dążę do tego i mam dużo pracy do wykonania. Podpisaliśmy właśnie dwuletni kontrakt, więc sezony 2019 i 2020 będą interesujące. Moim celem jest doprowadzenie do tego, żeby Ferrari lub Red Bull nie wygrali mistrzostwa” – powiedział Hamilton podczas imprezy sponsora Mercedesa Hewlett-Packard.

Brytyjczyk podkreślił jednak, że jest świadomy zagrożenia płynącego ze strony Maxa Verstappena oraz nowego kierowcy Ferrari – Charlesa Leclerca.

„Mamy Red Bulle, które naprawdę chcą nas pokonać, mamy młodego Maxa Verstappena, który chce zdobyć mistrzostwo świata. Teraz mamy również Charlesa Leclerca w Ferrari, który będzie chciał zaimponować w przyszłym roku. Wszyscy ci kierowcy są znacznie młodsi. Jestem trzecim najstarszym kierowcą w obecnej stawce Formuły 1, co jest śmieszne, ponieważ mam tylko 33 lata. Jak mam zatem pozostać istotny oraz sprawniejszy od tych zawodników, jak mogę być bardziej skoncentrowany i pracowity niż inni? Moim wielkim celem jest utrzymanie się przed nimi”.

Hamilton dodał także, że zamierza wykorzystać zimową przerwę na znalezienie możliwości dalszej poprawy we wszystkich obszarach.

„W tym czasie zamierzam usiąść i zobaczyć, gdzie mogę być lepszy. Poprosiłem mój zespół, aby wysłał mi e-mail z różnych działów, zaznaczając, aby byli szczerzy. Nie muszą mi mówić, od kogo pochodzą te wiadomości. Chcę jedynie wiedzieć, co według nich mogę poprawić – czy jeśli w tym roku była pewna sytuacja, która mogła zostać lepiej wykorzystana, czy też powiedziałem coś, co zachwiało energią w zespole. Jako że staram się być najlepszym kierowcą w historii, to oznacza, że muszę wygrywać we wszystkich aspektach”.

Źródło: racefans.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race