Były prezydent Ferrari Luca di Montezemolo, odniósł się do tegorocznego sezonu Formuły 1.

W audycji radiowej dla Rai Gr Parlamento powiedział, że Sebastian Vettel popełnił zbyt dużo błędów, aby wygrać tegoroczny tytuł, jednak nadal musi być wspierany przez zespół żeby odnieść wymarzony sukces z zespołem Ferrari.

„W tym roku Hamilton miał najlepszy sezon, od kiedy startuje w Formule 1, ale zdarzały mu się również słabsze momenty, pewnie wygrałby tytuł także w tegorocznym samochodzie Ferrari i nie mówię tego, żeby umniejszać umiejętności Vettela, który będzie miał szansę na odbudowę się dzięki konkurencyjnej maszynie” – powiedział Włoch.

„Tegoroczne mistrzostwa bardzo różniły się od tych, kiedy opuściłem szeregi Ferrari w październiku 2014 roku. Ferrari wykonało w tym roku bardzo dobry samochód, w niektórych etapach sezonu nawet lepszy niż Mercedes, brakowało jednak postawienia kropki nad i. Ferrari w ciągu ostatnich czterech lat goniło za wynikami, w pewnym momencie miałem wrażanie, że w końcu może się to udać, tak się jednak nie stało”.

Montezemolo podkreślił, że to błędy Sebastiana Vettela przyczyniły się do ucieczki Hamiltona w stronę piątego tytułu mistrza świata i czwartego w ostatnich 5 sezonach F1. Zaznaczył jednak, że w tym momencie zespół z Maranello musi wspierać swojego kierowcę, tym bardziej, że od przyszłego sezonu Scuderia Ferrari w swoim składzie będzie miało nowego, bardzo uzdolnionego kierowcę w osobie Charlesa Leclerca.

„Vettel popełnił zbyt dużo błędów w mistrzostwach, ale Ferrari musi zrobić wszystko, aby utrzymać go w stanie naładowania, to kierowca z najwyższej półki, który zawsze jest blisko zespołu. Na pewno jest sfrustrowany tym sezonem, trzeba go jednak wspierać, tym bardziej, że do zespołu przychodzi bardzo silny chłopak [Charlesa Leclerca] z wielką przyszłością. W takich przypadkach trzeba zachować jedność zespołu, wygrywa się i przegrywa się razem. Rozmawiałem z Jeanem Todem, także Michael Schumacher popełniał błędy, ale ważne jest to, aby wspierać zespół od środka oraz w publicznych przekazach”.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Wyniki

Partnerzy

rally and race