Bottas: To był mój najgorszy sezon w F1

Fabryczny kierowca Mercedesa-AMG Valtteri Bottas uważa, że miniony sezon 2018 był najgorszym w jego dotychczasowej karierze jako kierowca Formuły 1. Fin zajął piąte miejsce w klasyfikacji generalnej, wywalczył dwa pole position i siedmiokrotnie stawał na podium, lecz nie wygrał ani jednego wyścigu.

„Myślę, że to mój najbardziej rozczarowujący sezon” – powiedział. „Z pewnością pierwszy sezon był trudny, ale nie można tego porównywać. Jadąc Williamsem w 2013 roku, walczyliśmy na końcu stawki i czułem, że zrealizowałem swoje cele na pierwszy rok. Później z roku na rok jeździłem coraz lepiej, aż do teraz”.

„Poprzedni rok był zupełnie inny od tego – to był mój pierwszy rok z zespołem i przeciwko Lewisowi [Hamiltonowi]. Pamiętam, że byłem po nim niespełniony, ale przynajmniej wygrałem kilka wyścigów. Tym razem jestem jeszcze bardziej rozczarowany. Myślę, że to mój najgorszy sezon jak dotąd”.

„Poczyniłem jednak kroki do przodu – moje występy w kwalifikacjach i wyścigach były lepsze w porównaniu do Lewisa niż w ubiegłym roku. Musimy przeanalizować, dlaczego nie przełożyło się to na wyniki – czasem był to pech, ale czasem powody były inne”.

„Myślę, że do kolejnego sezonu muszę przystąpić nastawiony na to, że nie mam nic do stracenia. Chcę walczyć o zwycięstwa, jakby każdy wyścig miał być moim ostatnim. Wiem, że mogę dokonać znacznie więcej niż ten rok, by na to wskazywał”.

Źródło: motorsport.com, motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league