Rob Smedley spędził dużo czasu z Robertem Kubicą podczas zakończonego niedawno sezonu i jest przekonany, że Polak poradzi sobie ścigając się w Formule 1 mimo swoich ograniczeń.

Smedley był gościem podcastu Beyond the Grid, w którym spytano go między innymi o Roberta Kubicę. Były inżynier Williamsa wyjawił dlaczego obecność Kubicy w zespole okazała się dla niego prawdziwym zbawieniem. „Jestem kimś kto woli mieć prawdziwych znajomych, niż znajomych z facebooka. Dbam o prywatność i nie mam wielu przyjaciół, z którymi spędzam czas, ale są to trwałe relacje. Kiedy w zespole był Felipe [Massa], dobre było to, że miałem kogoś bliskiego z kim mogłem pogadać. Nie mogłem tego robić z tegorocznymi kierowcami Williamsa, bo obaj mają około trzynastu lat i nie mamy ze sobą wiele wspólnego. Robert swoje przeszedł, zna się na Formule 1. To co w nim najlepsze to, że podobnie jak Felipe stąpa twardo po ziemi i zależy mu tylko na wyścigach. Tym żyje, po to rano wstaje z łóżka. Obecność kogoś takiego i możliwość porozmawiania z nim to coś, co uratowało mnie w tym roku i sprawiło, że wyjazdy na wyścigi były przyjemnością.”

Byłego inżyniera wyścigowego Felipe Massy spytano też o powrót Kubicy do wyścigów. „Zasługuje na szansę. Jego historia jest bardzo pechowa, ale kolejną świetną rzeczą w nim jest to, że się nie poddaje, tylko dąży do celu. Podjął decyzję parę lat temu, że chce wrócić do Formuły 1 i dzisiaj jest tutaj. Życzę mu wszystkiego najlepszego.” Smedley nie podziela wątpliwości sceptyków wątpiących w możliwości Kubicy ze względu na ograniczoną sprawność jego prawej ręki. „Ludzie wątpią czy sobie poradzi, ale ja nie widzę powodu, dla którego miałoby mu się nie udać. Jestem katolikiem i wierzę, że Bóg czasem dokonuje rzeczy trudnych dla nas do pojęcia. Jako inżynier zanim nie zobaczyłem tego, co zobaczyłem, nie pomyślałbym, że można jeździć z nie w pełni sprawną ręką. Ale widziałem dowody, że jest inaczej. Też na początku miałem wątpliwości, na pewno było tak w zeszłym roku, ale kiedy widzisz, że coś działa, musisz przyznać, że tak jest, nawet jeśli nie wiesz do końca jak i dlaczego. Mam nadzieję, że mu się uda. Jedynym problemem może być to jak zmieniła się Formuła 1 od czasu kiedy był tu ostatnio. Szczególnie chodzi o opony, do całej reszty przyzwyczai się bardzo szybko.”

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race