Sebastian Vettel powiedział, że zimową przerwę wykorzysta na odpoczynek i regenerację po «dość trudnym i wyczerpującym sezonie Formuły 1».

Kierowca Ferrari przegrał rywalizację z Lewisem Hamiltonem o tytuł mistrzowski w 2018 roku, głównie ze względu na kilka błędów, które popełnił w trakcie trwania tegorocznej kampanii. Niemiec wygrał w tym sezonie pięć wyścigów i zdobył pięć pole position. Po ostatnim wyścigu sezonu w Abu Zabi Vettel stwierdził, że nie może się już doczekać ostatnich testów w tym roku.

„Mamy jeszcze kilka rzeczy do wykonania w tym roku, będąc jednak szczerym, nie mogę się doczekać, kiedy to się skończy i zupełnie się wyłączę” – powiedział. „Potrzebuję trochę czasu dla siebie, był to dla mnie dość trudny i wyczerpujący rok, zdecydowanie potrzebuję trochę przerwy. Jestem jednak pewien, że już wkrótce – zwykle po 111 dniach – będę bardzo głodny kolejnych wyścigów".

Mówiąc o zobowiązaniach w tym roku wobec zespołu, Vettel miał na myśli udział w tegorocznym teście opon Pirelli wraz z nowym kolegą z zespołu Charlesem Leclerkiem: „Nadal mamy testy, więc jeszcze nie nadszedł czas na odpoczynek. Będzie to ważne ze względu na zapoznanie się z nowymi oponami na przyszły rok, później po prostu będę się cieszył w domu z rodziną i przyjaciółmi, będę robił rzeczy, na które zwykle nie mam czasu, pewnie trochę majsterkowania i robinia zwykłych prac domowych”.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race