Lewis Hamilton wywalczył w sobotę na torze Yas Marina swoje 83. pole position w Formule 1 oraz 52. spośród ostatnich stu wyścigów. Brytyjczyk już wcześniej zapewnił sobie piąty w karierze tytuł mistrzowski.

„Wow, to była wspaniała sesja kwalifikacyjna!” – powiedział. „Świetnie się bawiłem. To była dla mnie wzruszająca sesja, bo po raz ostatni uczestniczyłem w kwalifikacjach tym samochodem. Zżyłem się z nim bardziej niż z jakimkolwiek innym i czuję się przywiązany”.

„Kwalifikacje przebiegły dość gładko. Myślę, że jako zespół wykonaliśmy dobrą robotę ze znalezieniem właściwych ustawień. Zawsze trudno jest poprawić swój czas podczas drugiej próby, zwłaszcza gdy pierwsze okrążenie było całkiem niezłe, ale udało mi się powiększyć przewagę wiedząc, że inni też się poprawią. Widziałem, że Valtteri był dość blisko i poprawiał się wraz z upływem sesji”.

„Pierwszy rząd na polach startowych to wspaniały sposób na zakończenie sezonu. Jestem dumny ze wszystkich w Mercedesie. Nie mógłbym tyle osiągnąć bez nich. Ich wsparcie było niewiarygodne i czuję dumę z bycia częścią tej maszyny”.

Źródło: fia.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Wyniki

Partnerzy

rally and race