Zespół Williams jest zadowolony z utworzonego budżetu w 2018 roku i planuje stworzyć taki sam w 2019.

Bieżący sezon Formuły 1 był ciężki dla ekipy z Grove. Z dorobkiem 7 punktów zebranych przez cały sezon, team znajduje się na ostatnim miejscu w klasyfikacji ogólnej konstruktorów. Zarówno Lance Stroll, jak i Siergiej Sirotkin nie byli w stanie regularnie jeździć w punktach, a rozwój samochodu nie dotrzymywał kroku konkurencji. Niska pozycja w klasyfikacji wiąże się z mniejszymi pieniędzmi wypłacanymi zespołowi. Budżet w zeszłym sezonie uratowali kierowcy, ale kto pomoże Williamsowi w przyszłym roku?

Claire Williams przyznała, że w założeniu budżet na 2019 rok będzie równy budżetowi z 2018 roku. „Będzie on taki sam, jak w tym roku. Nie ma mowy o redukcji” – powiedziała Williams.  Zapytana, skąd team planuje pozyskać dodatkowe nakłady finansowe, odpowiedziała: „Wkrótce ogłosimy nowości w związku ze sponsorami na przyszły sezon. Więcej nie mogę na razie zdradzić”.

Williams zasugerowano, że zespoły, aby ograniczyć koszty, podejmują kroki kadrowe, a dokładniej zwalniają część pracowników. „Nigdy nie chciałabym wybierać pomiędzy jednym, a drugim pracownikiem. Każdy z nich odgrywa tutaj rolę i nie poświęcę współpracownika dla kierowcy” – jasno stwierdziła Williams.

Dodatkowe pieniądze z pewnością pojawią się wraz z lepszymi osiągami tego legendarnego zespołu. „Bardzo ciężko pracujemy, ale każdy wie, gdzie obecnie się znajdujemy. Wykonaliśmy wiele analiz, aby zidentyfikować problemy. Znaleźliśmy słabe punkty samochodu i damy z siebie wszystko, aby ponownie wrócić do gry. Wierzę w ten zespół” – optymistycznie zakończyła Williams i dodała, że z pewnością nowy model nie będzie gorszy od obecnego samochodu.

Źródło: formel1.de

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Wyniki

Partnerzy

rally and race