Jak poinformowała rzecznik prasowa zespołu Williams, ostatnie doniesienia na temat oferty na starty w sezonie 2019 Formuły 1, jaka miała zostać złożona Robertowi Kubicy, nie są w pełni zgodne z rzeczywistością.

„Sytuacja się nie zmieniła. Oryginalny tekst posiadał nieścisłości i został zmieniony” – powiedziała nam rzecznik prasowa ekipy, odnosząc się do informacji opublikowanej po raz pierwszy na portalach grupy Motorsport Network. Obecni na torze Interlagos dziennikarze donieśli o tym, że autor odbył konfrontację z działem prasowym zespołu, po której poczuł się zobligowany do edycji tekstu.

Oznacza to, że polski kierowca wciąż jest rozważany jako jeden z kandydatów na zespołowego kolegę George’a Russella w sezonie 2019, lecz zespół nie chce wypowiadać się na temat jego szans oraz obecnego etapu procesu. Jak powiedziała niedawno zastępca szefa ekipy Claire Williams, tożsamość drugiego kierowcy zostanie ujawniona jeszcze przed końcem roku, z kolei Kubica wyraził zamiar podjęcia decyzji w sprawie swojej przyszłości w przeciągu najbliższego tygodnia. Polak miał podobno otrzymać również propozycję pracy w symulatorze zespołu Ferrari, podobnie jak Pascal Wehrlein.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race