Lewis Hamilton powiedział, że nie zamierza podarować Valtteriemu Bottasowi zwycięstwa jeszcze w tym sezonie, jak Fin oddał pierwsze miejsce swojemu zespołowemu koledze w Soczi.

Bottas, który prowadził w wyścigu o Grand Prix Rosji, otrzymał polecenie przepuszczenia Hamiltona, aby w ten sposób jeszcze bardziej zwiększyć szanse Brytyjczyka na przypieczętowanie mistrzostwa. Teraz, gdy Hamilton został pięciokrotnym mistrzem świata Formuły 1, Bottas mógłby spróbować odnieść pierwsze w tym roku zwycięstwo, jednak zdobywca tytułu stwierdził, że Mercedes nie ma w planach oddania triumfu swojemu drugiemu kierowcy.

„Zespół nie wyda tego typu polecenia. Nie jest to coś, o co poprosiłem Valtteriego. Nie sądzę, że będzie tego chciał, gdyż zamierza odnieść zwycięstwo na swój sposób. Nie wiem zatem, czy uświadczyłbym przysługę w kontekście oddania mu zwycięstwa i nie jestem pewien, czy tego potrzebuje – myślę, że sam może tego dokonać. Wszystko, co mogę zrobić, to upewnić się, że będę pomocny podczas tego procesu w czasie całego weekendu” – powiedział Hamilton.

Mimo wszystko Bottas zamierza powalczyć o triumf w nadchodzącym wyścigu w Brazylii, podkreślając, że chce tego dokonać po uczciwej walce.

„Zdecydowanie nie chciałbym otrzymać triumfu. Chcę wygrać samemu. Wiedza, że odniesienie zwycięstwa tutaj [w Brazylii] jest możliwe na pewno jest dobrym uczuciem. Sądzę, że wszyscy wiecie, jaki będzie mój cel na ten weekend, ale to będzie zależeć ode mnie i muszę spisać się, aby mieć możliwość walki o wygraną” – mówił Bottas.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Wyniki

Partnerzy

rally and race