Wolff: Gwarantuję, że Ocon znajdzie się w dobrym samochodzie w 2020 roku

Szef Mercedesa Toto Wolff powiedział, że zapewni Estebanowi Oconowi powrót do Formuły 1 w dobrym samochodzie za 2 lata, nawet w przypadku, jeśli będzie musiał odpuścić jeden rok rywalizacji.

Francuz po tym sezonie najprawdopodobniej pożegna się z Racing Point Force India, ponieważ będąca na skraju bankructwa ekipa w sierpniu została wykupiona przez konsorcjum, na czele którego stoi ojciec Lance’a Strolla – Lawrence. Ocon może jedynie upatrywać nadziei w Williamsie, gdzie pozostał jeden fotel wyścigowy, zaś drugi zajmie aktualny lider Formuły 2 George Russell. Wcześniej uważano, że Ocon przejdzie do Renault, jednak Francuza uprzedził Daniel Ricciardo, ogłaszając zaskakujące przejście do stajni z Enstone.

„Mówi się, że tylko głupcy są optymistami, a w lipcu byłem naprawdę optymistycznie nastawiony wobec przejścia Estebana do Renault. Z tego względu nie wiem. Decyzja nie należy do nas. Williams musi zdecydować, kto jest najlepszym kierowcą zespołu” – powiedział Wolff.

Wśród kandydatów do zajęcia drugiego miejsca w Williamsie są obecny kierowca zespołu Siergiej Sirotkin oraz zawodnik testowy tej ekipy Robert Kubica. Ocon nie chciał podpisać wieloletniego kontraktu ze stajnią z Grove, aby w ten sposób znaleźć się ewentualnie w lepszej pozycji w sezonie 2020.

„Nie tylko Esteban jest w grze. Jest również Robert oraz inni, a każdy z nich zasługuje na swoją szansę. Williams dokona ostatecznego wyboru. W przypadku Estebana jesteśmy przygotowani na plan B. Jedyne, co mogę zagwarantować, to że znajdzie się w dobrym samochodzie w 2020 roku, ponieważ będzie wiele zespołów, które są zainteresowane Estebanem”.

Do tej pory Ocon w tegorocznym sezonie Formuły 1 zdobył 49 punktów i zajmuje 11. miejsce w klasyfikacji kierowców.

Źródło: racefans.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league