Zaledwie piąty raz w trwającym sezonie, Fernando Alonso przejechał wszystkie okrążenia wyścigu Formuły 1. Hiszpan zajął na ulicach Singapuru siódme miejsce, czym wyrównał swój drugi najlepszy wynik tego roku.

„To dość wyjątkowy tor, a ustawienie tu samochodu jest bardzo trudne” – tłumaczył kierowca McLarena. „Zdublowaliśmy dziś [Kevina] Magnussena. Na Monzy czy Spa, gdzie jest wiele prostych, to oni praktycznie dublowali nas, dlatego uważam, że to efekt tego toru i obawiam się kolejnych problemów w nadchodzących wyścigach”.

„Osiągnęliśmy wszystko, co się dało – miałem dobry start i staraliśmy się zoptymalizować strategię, wybierając najpierw fioletowe, a później żółte opony. Gdyby Magnussen w końcówce nie założył hipermiękkich opon, mielibyśmy też najszybsze okrążenie, zatem to był dla nas magiczny wyścig”.

„Przyjeżdżając do Singapuru, za każdym razem postrzegamy tu naszą szansę, ale trzeba umieć ją wykorzystać – bardzo łatwo zmarnować okazję poprzez drobne szczegóły, ale nam zwykle się to nie zdarza”.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race