Fernando Alonso czwarty raz w tym sezonie zakończył kwalifikacje Formuły 1 na 11. pozycji. Hiszpan ma nadzieję na zdobycie punktów w niedzielnym Grand Prix Singapuru, licząc przy tym na pomoc wolnego wyboru opon na start.

„Byliśmy konkurencyjni przez cały weekend, a wynik kwalifikacji jest zadowalający” – powiedział kierowca McLarena. „Wróciliśmy do naszego normalnego poziomu, co mnie cieszy”.

„Wiedzieliśmy, że będziemy na granicy awansu do Q3, ale start z piątej linii na hipermiękkich oponach może być bardzo niekorzystne, bo te opony wydają się zużywać bardzo szybko podczas długich przejazdów. Dlatego wolałbym być 11. i mieć dowolny wybór opon, na czym mam nadzieję skorzystamy – do Q3 warto byłoby wejść tylko, gdybyśmy mogli być na piątym lub szóstym miejscu”.

„W czasie 10 lat, kiedy tu się ścigam, za każdym razem wyjeżdżał samochodów bezpieczeństwa i musimy być przygotowani na skorzystanie z ewentualnej okazji zjazdu na zmianę opon. Czeka nas długi i trudny wyścig, ale najważniejsze to dojechać do mety. Niezawodność nie była ostatnio naszą mocną stroną i musimy to zmienić”.

Źródło: mclaren.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race