Magnussen: Nie wiem, skąd nagle tracę sekundę

Kevin Magnussen zaledwie drugi raz w tym sezonie zakończył swój udział w kwalifikacjach Formuły 1 na etapie sesji Q1. Duńczyk czuje się sfrustrowany swoim występem, zwłaszcza że drugi kierowca ekipy Romain Grosjean zakwalifikował się w pierwszej dziesiątce.

„Nie tylko w kwalifikacjach traciłem tempo w porównaniu z moim zespołowym kolegą” – powiedział reprezentant zespołu Haas. „To bardzo dziwne. Nie mam żadnego wyjaśnienia na to, skąd nagle tracę sekundę. Mam wrażenie, że brakuje mi przyczepności, aby pojechać tak szybko – kiedy ma się nieźle zbalansowany samochód, ogólny brak przyczepności to jedyne wytłumaczenie. Nie wiem, dlaczego tak się dzieje i to frustrujące. Mam nadzieję, że dojdziemy do źródła problemu”.

Magnussen był zaledwie o 0,030 sekundy wolniejszy od Pierre’a Gasly’ego, który jako ostatni awansował do sesji Q2. Podczas pozostałych rund na torach ulicznych – w Baku oraz Monte Carlo – Duńczyk startował odpowiednio z 15. i 19. pola, by w obu przypadkach ukończyć wyścig poza punktowanymi pozycjami.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Haas F1 Team

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league