Häkkinen: Ferrari nie może sobie pozwolić na wewnętrzną walkę

Dwukrotny mistrz świata F1 Mika Häkkinen powiedział, że zespół Ferrari nie może pozwolić na walkę między swoimi kierowcami, aby utrzymać szanse Sebastiana Vettela na zdobycie tytułu mistrzowskiego.

W kwalifikacjach do wyścigu o Grand Prix Włoch Vettel został pokonany przez zespołowego kolegę Kimiego Räikkönena. Chociaż duet Ferrari startował do rywalizacji na torze Monza z pierwszego rzędu, Vettel po walce z Lewisem Hamiltonem w czwartym zakręcie spadł na koniec stawki, zaś Räikkönen z powodu będących w złym stanie opon nie był w stanie odeprzeć ataku Hamiltona, który finalnie sięgnął po triumf. Häkkinen uważa, że Ferrari nie miało odpowiedniego planu na dobre rozegranie tego wyścigu.

„To był świetny występ Kimiego, ale słaby Sebastiana, ponieważ widocznie Ferrari preferuje kierowcę, który startuje z pole position. Jeśli to prawda, był to błąd ze strony szefostwa i strategów Ferrari, którzy nie usiedli z Kimim i Sebastianem w sobotni wieczór i nie zaplanowali, jak rozegrać wyścig. Naprawdę nie musieli walczyć ze sobą podczas dojazdu do pierwszego zakrętu, a gdy Kimi naturalnie się bronił – do czego ma prawo – Sebastian zjechał ze swojej linii jazdy” – tłumaczył Häkkinen.

Fin dodał również, że przy obecnej sytuacji Scuderia nie może sobie już pozwolić na podobne historie.

„Do końca tegorocznego sezonu pozostało siedem wyścigów i Ferrari nie może sobie pozwolić na dalsze pojedynki pomiędzy swoimi kierowcami, błędy Sebastiana lub błędy w strategii wyścigu. Aby pokonać Lewisa, Valtteriego i Mercedesa, Ferrari musi co weekend wyścigowy wykonać perfekcyjną pracę i liczyć na problemy Mercedesa”.

Źródło: f1i.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league