Drugi wyścig z rzędu obaj kierowcy zespołu Force India zdobyli punkty w Formule 1. Esteban Ocon i Sergio Pérez finiszowali na siódmym i ósmym miejscu w niedzielnym Grand Prix Włoch.

Ocon startował z ósmej pozycji i wyprzedził Carlosa Sainza Jr.: „Jestem zadowolony z wyniku. Celowaliśmy w szóste miejsce, ale nie mieliśmy o tyle lepszego tempa, aby zaatakować [Romaina] Grosjeana. Miałem dobry start, ale zostałem zepchnięty na trawę i musiałem odpuścić, tracąc przy tym kilka pozycji. Od tego momentu mieliśmy dobre tempo i udało znaleźć się przed Sainzem. Zadbałem o opony i miałem jedną okazję do wyprzedzenia Grosjeana w końcówce wyścigu, ale się nie udało”.

Po pechowych kwalifikacjach, Pérez musiał przebijać się z 14. pola startowego: „Cieszę się, że wyjadę z punktami, zwłaszcza biorąc pod uwagę odległą pozycję startową. Niestety cały wyścig przejechałem mocno uszkodzonym samochodem – walczyłem z Kevinem [Magnussenem], który dwukrotnie przestrzelił pierwszą szykanę. Nie powiedziano mu, aby oddał mi pozycję, a kiedy zrównałem się z nim ponownie w Lesmo, nie zostawił mi miejsca i zepchnął do wewnętrznej. Kontakt był nieunikniony i mój samochód został uszkodzony. Zmagałem się przez to z podsterownością, zatem nie było łatwo, ale mimo to miałem mocne tempo i w końcówce znajdowałem się tuż za Estebanem. Nie byliśmy najlepsi z ekip środka stawki, ale biorąc wszystko pod uwagę wykonaliśmy dobrą robotę”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Force India

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Wyniki

Partnerzy

rally and race