Robert Kubica powiedział, że jego rola w zespole Williams jest inna w porównaniu z planowanym przydziałem zadań z powodu problemów ekipy z tegorocznym samochodem.

Kubica, który w tym sezonie pełni rolę kierowcy rezerwowego i rozwojowego w Williamsie, brał już udział w wielu sesjach testowych oraz wystąpił w dwóch z trzech zaplanowanych na ten rok piątkowych treningach, a dodatkowo aktywnie pracuje w fabryce w Grove, spędzając wiele godzin między innymi w symulatorze. Polak stwierdził jednak, że wpływ jego pracy byłby większy, gdyby Williams dysponował mocniejszym samochodem, a nie skupiał się na rozwiązywaniu problemów.

„W obecnej sytuacji staramy się rozwiązać problemy, więc jest to inna praca w porównaniu do mojej pierwotnej roli. Gdyby samochód był bardziej płynny, miałbym większy wpływ. Z drugiej strony pracuję również w symulatorze i próbuję poprawić ten obszar. Biorę ponadto udział w spotkaniach technicznych. To dość otwarta pozycja i myślę, że jest ona dla mnie i dla zespołu satysfakcjonująca” – powiedział Kubica w rozmowie z Motorsport.com.

Kierowca rezerwowy Williamsa nie spodziewał się również, że jego tegoroczna rola w zespole będzie sprawiać dla niego tyle frajdy.

„To była dla mnie spora niespodzianka. Sądziłem, że trudniej będzie obserwować, jak inni się ścigają, ale jako że ta okazja daje mi możliwość spełniania swojej pasji, nie jako kierowca wyścigowy, ale wciąż mając aktywną rolę w zespole, jest swego rodzaju nagrodą. To, że nie rywalizuję, podczas gdy inni to robią, nie uważam za negatyw”.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race