Vergne: Zaproponowano mi fotel wyścigowy w F1

Nowy mistrz Formuły E Jean-Éric Vergne zdradził, że otrzymał wiele propozycji od konkurencyjnych zespołów na sezon 2019, wliczając w to powrót do Formuły 1, gdzie po raz ostatni ścigał się w 2014 roku z zespołem Toro Rosso.

„Jest taka możliwość” – powiedział Francuz. „To zabawne, jak wszystko może się zmienić. Kiedy dostosuje się swoje podejście i zmodyfikuje nieco sposób pracy, wyniki przychodzą natychmiast, a wraz z nimi to, jak jest się postrzeganym i traktowanym przez innych. Nie sądzę, aby trzy lata temu zadzwonił do mnie ktoś z F1 z pytaniem, czy mam już kontrakt na kolejny sezon”.

Vergne nie zdradził o jaki zespół chodzi: „Jestem szczęśliwy tu, gdzie jestem. Nie mam żalu widząc jak mój były kolega z ekipy Daniel [Ricciardo] wygrywa wyścigi – byłem w Monako i bardzo cieszyłem się z jego wygranej”.

„Mógłbym się żalić, że pokonywałem go lub byłem bardzo blisko, a on wygrywa wyścigi, ale tak nie jest. Cieszę się z tego, co mam i myślę, że nic nie dzieje się bez powodu. Kto wie, gdzie będę za 10 lat i co będę wtedy robić. Nie czuję już rozczarowania. Wyciągnąłem lekcje ze swoich błędów i porażek, a nawet jestem wdzięczny za to, co mi się przytrafiło. Jeśli jednak pojawi się dobra okazja na powrót do Formuły 1, rozważyłbym ją”.

Źródło: crash.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league