Były kierowca Formuły 1 David Coulthard uważa, że tegoroczna walka o mistrzowski tytuł, która toczy się pomiędzy Sebastianem Vettelem a Lewisem Hamiltonem jest najprawdopodobniej najlepszą w historii Formuły 1.

Na półmetku sezonu to Hamilton znajduje się na czele klasyfikacji kierowców, wygrywając w tym roku 5 wyścigów. Na koncie Vettela są z kolei 4 triumfy i do Brytyjczyka traci 24 punkty. Coulthard jest zdania, że tocząca się między nimi walka z pewnością zostanie zapamiętana.

„W tym sezonie mamy jedną z najlepszych walk o tytuł od dłuższego czasu i prawdopodobnie najlepszą w historii. Na pewno się w niej zapisze. Lewis i Sebastian są nie tylko niezwykle szybkimi i skupionymi kierowcami, ale też zupełnie innymi postaciami. Valtteri Bottas oraz Kimi Räikkönen są dla nich dobrymi zespołowymi kolegami, którzy niekoniecznie wybijają się przed nich” – powiedział Coulthard.

Mimo znajdowaniu się na czele mistrzostw, obaj kierowcy nie mają czystego sezonu. Hamilton w Austrii doznał awarii jednostki napędowej, zaś w Niemczech Vettel uderzył w bariery będąc na prowadzeniu wyścigu między innymi z powodu nagłych ulewnych opadów deszczu. Chociaż Hamilton twierdził, że o tym, kto zdobędzie tytuł, zadecyduje najmniejszy błąd, jednak Coulthard nie zgadza się z tymi słowami.

„Ostatecznie to mocne, a nie słabe strony, będą decydującym czynnikiem. To właśnie dzięki mocnym stronom są na prowadzeniu. Dopiero po Abu Zabi, a nie wcześniej, powinniśmy stwierdzić, kto popełnił najwięcej błędów i ile punktów stracił”.

Źródło: f1today.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Wyniki

Partnerzy

rally and race