Massa: Alonso mógł osiągnąć znacznie więcej

Felipe Massa kilka dni temu był gościem programu Conversa com Bial, gdzie podzielił się wraz z widzami swoimi wspomnieniami z czasów Ferrari.

Brazylijczyk miał okazję ścigać się wraz z Michaelem Schumacherem oraz Fernando Alonso, który we wtorek ogłosił, że nie pozostanie w Formule 1 na kolejny sezon. Jak uważa Massa, charakter Hiszpana był dla niego przeszkodą w osiągnięciu jeszcze większych sukcesów.

„Jeżeli chodzi o talent, to umieszczę Schumachera i Alonso na tym samym poziomie. Fernando ma talent, rozumie wyścigi, wie jak szybko jeździć, ale pod kaskiem jest innym kierowcą. Bystry, szybki, kompletny, tak jak Schumacher” – powiedział Massa. „Szczerze mówiąc, ciężko było mi dogadać się z Schumacherem, ale miałem z nim bardzo bliskie relacje. Na początku byłem onieśmielony i miałem nadzieję, że mnie wszystkiego nauczy. Naprawdę chciałem się uczyć od gościa, który zdobył siedem mistrzowskich tytułów. Traktował mnie bardzo dobrze”.

„Jeżeli chodzi o Alonso, to raczej była to sytuacja ciągłej walki. Nigdy nie miałem z nim problemów poza samochodem. Traktował mnie bardzo dobrze, zawsze panowały między nami bardzo dobre relacje. Sytuacja się zmieniała, kiedy Fernando zakładał kask. Wyglądało to tak, jakby to były dwie różne osoby i to spowodowało podział ekipy [Ferrar] na pół. Jeżeli spojrzy się na jego przeszłość i na to gdzie jeździł, to każda ekipa była podzielona. Więc to jest jego problem. Gdyby nie to, mógłby osiągnąć znacznie więcej, zwłaszcza z jego talentem”.

Massa wspominał również o przejściu do Williamsa, oraz pozbyciu się presji związanej z reprezentowaniem Ferrari: „Miałem długą, przyjemną, ale czasem też trudną przygodę z Ferrari. Kiedy opuściłem zespół wiecie, że poczułem się ulgę? Tak jakby wielki ciężar spadł z moich barków. Poszedłem do [Williamsa], co było niejako krokiem wstecz, ale skończyło się to wszystko niezłymi wynikami, szczęściem i to wszystko miało miejsce w małej ekipie”.

Źródło: grandepremio.com.br

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league