Alonso tłumaczy się ze swoich słów i „trzech ekip Ferrari”

Fernando Alonso wytłumaczył się ze swojego sobotniego komentarza, jakiego udzielił hiszpańskiej telewizji. Kierowca McLarena stwierdził, że jego zespół „musi walczyć z trzema ekipami Ferrari”.

Jak się okazało, stosunkowo niewinna uwaga w stronę zespołów Haas oraz Sauber, wywołała spore zainteresowanie międzynarodowych mediów. Od początku swojej przygody z F1, amerykański zespół wykorzystuje wszystkie dozwolone regulaminem części dostarczane przez Ferrari, z kolei Sauber zacieśnił w tym sezonie swoje relacje z włoskim producentem.

„Nie bez powodu Haas i Sauber znajdują się na czele grupy środka stawki” – powiedział dwukrotny mistrz świata. „Z pewnością korzystają na wiedzy i doświadczeniu Ferrari”.

Hiszpan nie po raz pierwszy nazwał samochód Haas repliką Ferrari, lecz nie sugeruje niczego, co nie zostało już powiedziane: „Powiedziałem to, co mówią inni. W Australii powiedziałem coś o Haasie i teraz próbuje się wmówić, że tylko ja zwróciłem na to uwagę”.

Choć oba wspomniane zespoły stanowią bezpośrednią konkurencję dla McLarena, Alonso cieszy się że stawka F1 jest bardziej wyrównana: „To dobrze dla F1 oraz dla nich samych, że z małym budżetem lub z małą ilością zasobów potrafią być konkurencyjni. Obecnie nie widzimy Saubera, którego widzieliśmy kilka lat temu. To Sauber podobny do tego z sezonu 2012, gdzie jeździli Perez oraz Kobayashi, a Perez zdobył kilka razy podium. Nie wiem czy w tym roku podium leży w granicach ich możliwości, ale podążają w dobrym kierunku”.

Alonso przyznał również, że taki obrót spraw jest sporą motywacją dla nich samych: „To zdecydowanie jest dla nas [McLarena] czy innych ekip motywacja aby pracować jeszcze ciężej. Wiemy, że nie ma teraz małych ekip. Wypadnięcie z kwalifikacji po Q1 może się zdarzyć każdemu. Wczoraj wypadło Renault. W Australii czy w Chinach byłoby to nie do pomyślenia. Myślę, że to coś dobrego i interesującego dla tego sportu. W każdy weekend jest bardzo ciasno i nikt nie może być pewnym awansu. To dobre dla nas wszystkich”.

Źródło: racefans.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league