Brawn: Chciałbym, żeby Alonso został w Formule 1

Dyrektor do spraw motorsportu Formuły 1 Ross Brawn powiedział, że pozostanie Fernando Alonso w przyszłorocznej stawce kierowców byłoby dobre dla sportu.

Hiszpan mimo dalszych startów w F1 nie odniósł w ostatnich latach żadnego sukcesu, głównie za sprawą jazdy w niekonkurencyjnym McLarenie, który najpierw miał problemy z jednostką napędową Hondy, a teraz nie może poradzić sobie z samą konstrukcją pojazdu pomimo posiadania silników Renault. Alonso może skupić swoją uwagę na innych seriach wyścigowych, co pokazały udział w ubiegłorocznym Indianapolis 500 oraz tegorocznym WEC, w której między innymi sięgnął po triumf w 24h Le Mans.

Uważa się, że kierowca McLarena może zdecydować się w przyszłym roku na przejście do serii IndyCar, aby w pełni przygotować się do Indy 500 w celu sięgnięcia po tak zwaną potrójną koronę. Ross Brawn ma nadzieję jednak, że Alonso ostatecznie pozostanie na kolejny sezon.

„Kto wie, może naprawdę szuka spełnienia poza Formułą 1, ale naprawdę mam nadzieję, że tak nie jest. Wciąż jest niezwykle szybkim zawodnikiem, a Formuła 1 potrzebuje kierowców o takiej charyzmie i z takim talentem” – powiedział Brawn.

Dodatkowo Brawn wyraził podziw wobec Alonso, który w ostatnim czasie nie miał zbyt wielu wolnych weekendów ze względu na udział w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, podczas gdy padok Formuły 1 zmierza do Silverstone, na którym odbędzie się trzeci wyścig w ciągu ostatnich trzech tygodni.

„Podczas gdy Formuła 1 walczy z wyzwaniem, jakim jest pierwsza sytuacja z trzema wyścigami z rzędu, dla [Alonso] ten okres był jeszcze bardziej intensywny. W Kandzie Fernando przekroczył linię swojego 300. grand prix przed debiutanckim zwycięstwem w 24h Le Mans w następny weekend wraz z Toyotą. Wyścig w Austrii był dla Fernando czwartym z rzędu, ale nie wykazywał on oznak zmęczenia. Był w takim samym stopniu bystry jak zawsze, aby walczyć do ostatniego okrążenia. Krótko mówiąc, Alonso po raz kolejny przejechał wspaniały wyścig”.

Źródło: f1i.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league