Alonso: McLaren nie jest najgorszym zespołem

Fernando Alonso powiedział, że jego zespół nie jest w takiej formie, jak prezentują to media.

Po trzech latach trudnej współpracy z Hondą, McLaren napędzany jest jednostkami napędowymi Renault. Po całkiem obiecującym początku roku, w którym Alonso zdobył piąte miejsce w wyścigu o Grand Prix Australii, sytuacja w ekipie z Woking nie wyglądała już tak różowo. Podczas ostatniego GP Francji żaden z kierowców tego zespołu nie wyszedł z Q1, co nasiliło negatywne komentarze w stroję tej stajni. Alonso stwierdził jednak, że sytuacja nie jest aż tak zła.

„Podczas tego typu weekendów jedynym problemem jest zainteresowanie mediów. Wszystko jest przesadzone, zwłaszcza w Formule 1, gdzie każdego tygodnia trzeba sprzedać całą tą polemikę. Pod względem wydajności mieliśmy dość słaby weekend. Byliśmy niekonkurencyjni zarówno w piątek, w sobotę oraz w niedzielę. Zdajemy sobie z tego sprawę i musimy to poprawić” – powiedział Alonso.

Hiszpan jednocześnie podkreślił, że McLaren znajduje się na piątej pozycji w klasyfikacji konstruktorów, co pokazuje, że nie jest jeszcze źle.

„Nie jesteśmy ostatni. Nie stajemy się coraz gorsi. Nie jesteśmy najgorszym zespołem w padoku. Nie jesteśmy tym, czym nas określano przez ostanie trzy dni. Plasujemy się na piątym miejscu w zestawieniu konstruktorów oraz na ósmym w klasyfikacji kierowców. Pozostali, którzy mają idealny sezon, są za nami, więc może nie jest tak idealnie, a my nie jesteśmy taci źli. Rozumiem, że byliśmy niekonkurencyjni i jesteśmy pierwsi, którzy chcą to poprawić”.

Źródło: racefans.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league