Alonso: Poprawiliśmy się bardziej od naszych rywali

Fernando Alonso po raz pierwszy w tym sezonie zakwalifikował się do sesji Q3 i wystartuje do swojego domowego wyścigu o Grand Prix Hiszpanii Formuły 1 z ósmej pozycji. Kierowca McLarena jest zadowolony z postępu wykonanego przez zespół, a jego optymizm podziela Stoffel Vandoorne.

„Nie wiedzieliśmy, które opony będą szybsze na jednym okrążeniu, zatem spróbowaliśmy obu mieszanek i okazało się, że są do siebie bardzo zbliżone. Ósme miejsce, przed Renault i jednym Haasem, to dla nas miła niespodzianka” – powiedział Alonso. „Uzyskaliśmy dzisiaj na miękkich oponach takie czasy, jakie podczas testów osiągaliśmy na hipermiękkiej mieszance, zatem wykonaliśmy ogromny krok do przodu i wygląda na to, że większy od naszych rywali”.

„Zobaczymy, jak będzie jutro. Dotychczas średnio zyskiwaliśmy w trakcie wyścigu około sześciu pozycji, zatem drugie miejsce powinno być w naszym zasięgu. Tempo wyścigowe nadal jest naszą mocną stroną, bardzo dobrze radzimy sobie z oponami i na długich przejazdach”.

Vandoorne dodał: „Wprowadzone poprawki to z pewnością krok do przodu. To nasze najlepsze kwalifikacje w tym sezonie, ale rywalizacja w środku stawki jest bardzo wyrównana i każda pomoc się przyda. Możliwe, że będziemy przywozić teraz nowe części na każdy wyścig, co napawa optymizmem”.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league