Pastor Maldonado odpowiedział na porównywania go z Maxem Verstappenem, uważając, że tego typu stwierdzenia są niewłaściwe.

Od początku tego sezonu Verstappen popełnił kilka błędów, wliczając w to kolizję z Danielem Ricciardo podczas ostatniego wyścigu o Grand Prix Azerbejdżanu. Wielu kibiców zaczęło porównywać Holendra z Maldonado, który w czasie swojej wyścigowej kariery w Formule 1 również był autorem sporej liczby incydentów. Obecnie Wenezuelczyk reprezentuje barwy ekipy DragonSpeed w supersezonie Długodystansowych Mistrzostw Świata.

Podczas otwierającego sezon WEC weekendu wyścigowego na Spa Maldonado w rozmowie z francuską La Derniere Heure odpowiedział na porównania kibiców z Verstappenem, podkreślając, że tego pokroju określenia są nieodpowiednie

„Max jest fantastycznym kierowcą, lecz wciąż jeszcze bardzo młodym i to normalne, że popełnia błędy. Musi zgromadzić doświadczenie, ale porównywanie go ze mną jest niewłaściwe” – powiedział Maldonado.

Kariera Maldonado w Formule 1 została przerwana w wyniku sporych problemów finansowych jego głównego sponsora, wenezuelskiej kompanii paliwowej PDVSA, przez co stracił miejsce w zespole Renault na rzecz Kevina Magnussena. Chociaż ostatnio sugerowano, że Maldonado może jeszcze powrócić do F1, sam zainteresowany odparł, że nie ma takiej możliwości.

„Nie mam żadnych sponsorów lub wsparcia finansowego z mojego kraju, jak miało to miejsce wcześniej. Sytuacja moich rodaków jest trudna, ale biorąc pod uwagę warunki w Wenezueli, może być już tylko lepiej”.

Źródło: thecheckeredflag.co.uk

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race